Bagind Backpack

“Bagind…Bagind…Bagind, jak někdo mohl k sakru vymyslet takový název.. Nedá se zapamatovat! “ Pomyslela jsem si.. A pak mi to došlo! 

Bag ( taška ) + ind ( z Indie). 

Haha, já se můžu schovat za barvu svých vlasů, ale teď vážně, přiznejte se, došlo Vám to hned na poprvé?

Bagind pro mě byla láska na první pohled! Nevím, jestli jste někdo taky dělal research po batůžcích, ale já to po několika hodinách na internetu vzdala. Všechny byly buď moc velké, malé, ze špatného materiálu, moc sportovní a nebo pro dámičku. Představa, že v Kambodže jedu na motorce s batohem Mikael Kors mě uvedla do mírného zoufalství.. Pak jsem ale na instagramu objevila @bagind_backpack a volba byla jasná! Musela jsem ho mít a to hned! 

Zajela jsem si proto pro něj přímo do kamenného obchodu kousek od Václaváku (Krakovská 1339/18, 110 00 Praha – Nové Město), kde mě při otevření dveří přivítal zakladatel značky Lukáš. 

Lukáš mi ukázal široký sortiment kožených batohů. Vybírala jsem si hlavně podle praktičnosti, protože kdybych si měla vybrat jeden podle vzhledu, seděla bych tam ještě do teď. Nedávno totiž Bagind vydal novou kolekci, kde můžete najít i dámskou kabelku nebo cestovní ledvinku. 

Protože se mi líbil odschoolový design a velikost batohu Rollin, vybrala jsem si právě ten. Co se týče rozložení, má jednu nevýhodu a tou jsou hluboké kapsy, které pohlcují všechny mé věci. Na druhou stranu jsem bordelář, takže bych to asi neměla schazovat na batoh, naštěstí svůj notebook (13’) tam najdu vždycky! Další věcí je rozepínání. Já s tím problém nemám, ale když chci po Honzovi aby mi něco vyndal z batohu, celý ho rozšněruje a vrací mi ho s přetočenými popruhy. 

“Indové jim dali život, Češi vdechli duši..” .

Batohy jsou vyráběné v Indii z kozí kůže. A teď se dostáváme k tématu, které jsem musela sama se sebou chvilku řešit. Jako vegetarián jsem proti zabíjení a konzumování zvířat. Nevnucuji to nikomu, ale představa, že nostím na zádech “Kozu” a pak kážu doma Honzovi, ať si nedává srnčí guláš jde naprosto proti mé filozfii. Takže začal můj další výzkum aka jak to chodí s kozama v Indii. Nakonec jsem došla k závěru, že zabitá a zkonzumovaná koza v Indii by se neměla srovnávat se zabitou kozou v Evropě. Už ze Srí Lanky jsem měla pocit, že tam spousta lidí nemá co jíst, natož v Indii! Tam když má někdo kozu ( tak se to dá u nás srovnávat s velkou farmou zvířat ) zkonzumuje se celá i s kopyty a kůže se prodává na marketě, odkud jí odkupuje i rodina, která batohy pro Bagind ručně šije. Takže při koupi batohu nemusíme mít až tak velké výčitky, protože tím podpoříme jak rodinu, tak lidi žijící v Indii. Nevím, jestli je Vám známo, ale část výdělku, který Lukáš obdrží z batohů putuje zpět do Indie na nákup školních pomůcek malým Tibeťanům žijícím v exilu v indických horách skrze @most_protibet . Více informací se můžete dozvědět na stránkách www.bagind.cz spolu s příběhem o tom, jak Bagind vznikl.

Pod větou “Indové jim dali život..” si spousta neinformovaných lidí představí dětské ručičky co na smetišti v hladomoru šijí tyhle krásné batohy a už jen z této první věty se nechtějí dozvědět víc, proto nebuďte stejní, informujte se o věcech, co se Vám líbí!

Napadlo Vás něco podobného, jako paní Weroniku?

Svůj batoh Rollin jsem si pořídila v září 2018 a věřte mi, že prošel neuvěřitelnou zátěžovou zkouškou kterou by 100% batoh z koženky neprošel.. Za 3 měsíce se se mnou podíval do Halong Baye, Hanoie, Benátek a teď ho mám s sebou na Bali. Chudák moje Koza (jméno batohu) dostává každodenní dešťovou spršku, zásyp horkým pískem, solí a je ústavičně na sluníčku. Lukáš mě teď musí proklínat, protože když mi batoh předával, kladl důrat na to, že je to batoh do města a neměl by se přetěžovat. Kdybych ho ale nepřetěžovala a nechávala ho doma pokaždé když jdu na pláž, nemohla bych Vám pak napsat, že věřím tomu, že se mnou procestuje celý svět! 

A co vy? Už jste si vybrali svůj batoh na cesty nebo kabelku na každodenní pracovní pochůzky?

Napište mi, jak se Vám článek líbil a jaký máte názor na výrobky z pravé kůže!

Leave a Comment