5 nejlepších spotů na focení v Phnom Penhu

Stává se mi dost často, že se ocitnu naprosto ztracená v centru velkoměsta a snažím se fotit jak zběsilá každý dům nebo vedle něj alespoň pózuji, abych měla nějakou pěkou fotečku na instagram. Po nějaké době jsem ale zjistila, že pokud si předem nenaplánuji, co chci vidět a kde bych chtěla vyfotit, pojedu domů s plnou paměťovou kartou a s pocitem, že jsem vlastně nic neviděla a ještě se budu modlit, jestli ta jedna portrétovka kočky co jsem vyfotila při obědě, bude stát za to..

Abych ulevila stejným neplánovačům a těžkým pohodářům jako jsem já, sepsala jsem Vám pár zajímavých míst, abyste si svůj čas v Phnom Penhu mohli (vy)užít na 100%!

1. Ubytování – Ohana Phnom Penh Palace Hotel


Začnu s ubytováním, jelikož je mi jasné, že se s kufry nechcete tahat po celém městě a pokud ano, radím Vám dávat si na ně velký pozor, protože se ve městě hodně krade (i z tuk-tuků za jízdy).


Hotel Ohana je super volba na odpočinek a relax! Cena za jednu noc pro dva se pohybuje kolem $ 40 i se snídaní ( forma švédských stolů ) a ještě k tomu má na střeše sky bar, takže si můžete v klidu popíjet drinky ve vířivce a užívat si výhledu na město.

2. Riverside

Hned kousek od hotelu je čtvrť zvaná Riverside ( řeka Tonle Sap se zde vlévá do řeky Mekong ). Buď si tu dáte ranní work-out na venkovních strojích s Khméry, procházku po nábřeží nebo nakrmíte holuby.

3. Royal Palace

Další krásné fotogenické místo je v zahradách Royal Palace. Protože je to posvátné místo, musíte mít zakrytá kolena a lokty, jinak Vás dovnitř nepustí a zaplatit vstupné, které činní $ 10 na osobu. Upřímně mi to přišlo drahé, za to co je k vidění v areálu, ale pokud cestujete v Kambodže, je škoda tam nezajít, protože zahrady, architektura a vůbec prostory jsou úchvatné. 

4. Central market

Budova central marketu byla vybudována v roce 1937 a v této době se jednalo o největší market v Asii. Teď už nespadá ani do první desítky.
Jistě neuhodnete, co bylo na jeho místě před jeho konstrukcí..? Jezero.


Nejen fotka drona, ale i fotka přímo z marketu je krásná, protože čím víc vypadá místo na spadnutí nebo jako úplnej skvot, tím větší má fotografie kouzlo a duši, nemyslíte? 


Rada:
Ve městě je zakázáno fotit dronem, takže pokud nechcete mít problémy, radši to nezkoušejte, nebo si najděte úkryt jako my a připravte se na možný sprint. 

5. Noční život 

Phnom Penh je známým střediskem nočního života, kde si především muži příjdou na své díky péči Khmérkých dívek, které je dokáží za pár dolarů (cca. od $ 20 ) obšťastnit v ulici 51. Mimo jiné se dají ale udělat i krásné fotky na Night Marketu, v tuk-tuku a nebo v jakékoliv ulici. 

Pokud hledáte dobrou párty, kde nehraje jen khmérské disco, zkuste se zastavit v klubu Pontoon (nejlépe v pátek), určitě to pro Vás bude zážitek. 

Nejdřív mě vzal na drink a pak si mě odvezl do hotelu, floutek jeden!

Leave a Comment