Dubai

Zaletět si na pár hodin do Dubaje byl nápad Honzy, který při hledání letenek na Srí Lanku narazil na 14-ti hodinový přestup ve Spojených Arabských Emirátech. Předtím, než jsme tam vůbec letěli jsme si vyhledávali místa, co bysme chtěli vidět. Je toho samozřejmě víc, než jsme navštívili, ale co se dá stihnout za jeden den?

My si předem zarezervovali lístky na nejvyšší stavbu světa Burj Khalífu a objednali pořádný auto, který bude zapadat do tak rušného a moderního města. Kdo by si chtěl pronajmout auto, je to zcela jednoduché, zarezervujete si ho na iternetových stránkách půjčoven aut v Dubaji. Jsou celkem 3 – Sixt ( tu jsme zvolili my a vše proběhlo bez problémů ) , Hertz nebo Thrifty. Tyto půjčovny jsou všechny na terminálu 1, takže kdo přiletí z Prahy jako my na terminál 2, může si tam zavolat a půjčovna mu přistaví převoz na terminál 1.

Zatímco jsme projížděli městem v Mercedesu, jedli jsme po česku připravené rohlíky, abysme nemuseli ztrácet čas v předražených restauracích. Naší první zastávkou bylo Aquarium v Mall. Měli tam spousty druhů ryb, rejnoků, mant a žraloků. Celé Aquarium tvoří dlouhý tunel, který není tak velký, ale stejně jsme se tam zabavili na pár hodin. Postavte mě do prostřed a můžete jít klidně na kafíčko, protože já byla tím podmořským světem naprosto ohromená.

Další naší zastávkou byla pláž Jummeirah s výhledem na světoznámý hotel Burj Al Arab, co připomíná plachetnici. Spoustu lidí nám řikalo, že veřejných neplacených pláží v Dubaji moc nenajdem, ale tomu nevěřím. Tady jsme neplatili ani parkovný ( i když se teda mělo.. ) a vstup nikdo nevybíral. Dali jsme si v moři refresh, udělali pár záběrů na kameru a pospíchali rychle na prohlídku Burj Khalífi. Když jsme přijeli zpět do Mall na parkoviště, tvořila se tam kolona a neměli jsme kde zaparkovat, takže jsme auto hodili na zakázané místo a běželi na naší prohlídku. Kdo přemýšlí v kolik hodin si zarezervovat lístek na Burj Khalífu, zvolila bych právě v půl páté, my si totiž nechtěli nechat ujít západ slunce a i přes to, že na západ jsou lístky o něco dražší, byly už dávno vybookované. Smutní, že neuvidíme západ jsme vyjeli výtahem až do 142 patra, kde nám řekli, že doba návštěv je časově neomezená. V klidu jsme si počkali na západ slunce, který nebyl tak oslňující, jak bysme čekali, ale i přes to byl výhled na celé město sám o sobě oslnivý. Sjeli jsme pak zkontrolovat a přeparkovat auto, který z parkoviště zmizelo. Běhali jsme asi hodinu po schodištích ( další typ je ten, že byste si měli zapamatovat v jakém z těch šesti pater jste parkovali, ušetří Vám to čas..) v panice, že nám uletí letadlo, až když nás viděl jeden údržbář, prozradil nám podstatnou věc, která nám utekla a to sice že Mall má dvě uplně stejný strany parkoviště..

Ještě před odjezdem na letiště jsme se šli podívat na slavné fontány, které jsou hned před Burj Khalífou. Ne že by to nebylo krásný ( kromě arabské hudby, co k tomu pustili ), ale mnohem víc jsem byla okouzlená všemi těmi světly, co ve tmě tak jasně zářily. Jestli někdy pojedem ještě do Dubaje, musíme tam rozhodně zůstat přes noc a dát ještě alespoň jednu malou noční tour.

Leave a Comment