Makarská

Na konci prázdnin jsme s Honzou vyjeli ze Zrće na pár dní na jih Chorvatska. Během cesty se nám přihodilo spoustu katastrofických věcí. Honza ztratil kreditku, pak ho málem zatkli policajti, když během odstavení auta na benzínku natáčel velký červený blikající nápis: “Follow me”. Když nebyl v poutech, zkásli nás alespoň za vysokou rychlost, kterou jsme se snažili dohnat ztracený čas při pár zapomenutých věcí na severu nebo ho svlíkli do naha na protidrogové prohlídce a nakonec jsme izolepou slepovali utržený podvozek u auta, který začal dělat při jízdě neskutečný rámus. Cestou vyčerpaní jsme se v pozdních večerních hodinách dostali na apartmán v Živogošće. I když jsme pařili 2 měsíce v kuse, zašli jsme ještě na večírek na Blato do olivovýho háje, kde hrál asi 60-ti letej chorvatskej děda techno.

Další dny byly kouzelný, chtěla jsem toho Honzovi ukázat co nejvíc z místa, kde jsem před dvěma lety pracovala 3 měsíce ve vodních sportech. Pronajali jsme si loď, kterou jsme jeli na protější ostrov Hvar, zajeli do průzračně tyrkysové zátoky a malebného přístavního města s majákem Sučuraj nebo si půjčili skůtr a projeli si pobřeží.

Navštívili jsme Igrane, Podgoru, Makarskou a vyjeli na úpatí biokova Sv. Juri, kde jsme pak silnici sjížděli na longboardech.

Neříkám, že na nás málem opět nezavolali policajty, nebo že jsme nemuseli volat majitelce apartmánu, aby přelezla plot, vzala nám klíče a vysvobodila nás z uzamčeného pokoje, ale bez menších komplikací by to byla nuda..

Mrkněte na video, které jsme vytvořili během jednoho odpoledne u monumentu Orlího křídla v Podgoře. Natočit tam video nás napadlo uplně spontálně. Honza si natáčel na telefon instastory a já do toho začala tančit.

Hudba vyšla z mé inspirace při stavbě volné choreografie na francouzské konzervatoři. Budu ráda za jakýkoliv komentář k videu a přeji příjemnou podívanou.

Leave a Comment